ОГЛАСИ

Стара студентска финта: Кучето ми ја изеде домашнта

Занимливости | Свет | 25.08.2008 00:05Посети : 3258

Студентот Бен Паркер (26) од Барнсли, Британија ја искористил најстарата финта за своите лоши оцени. Но на Бен кучето навистина му ја изело домашната, односно, му го изело УСБ меморискиот стик на кој се наоѓал неговиот труд. Двегодишниот љубимец му го уништил неколку месечниот труд за само 10 минути.„Не можам долго да се лутам  на него. Кога на професорите им реков дека кучето ми го изеде трудот, само ги превртеа очите и ми рекоа дека финтата е стара и излитена. Имам среќа што ги положив испитите, но добив пониски оцени отколку што очекував“ - рекол Бен.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833