ОГЛАСИ

Антонија Шола победи на Охрид Фест ’08

Занимливости | Охрид | 25.08.2008 00:54Посети : 5790

Хрватската пејачка и актерка, Антонија Шола е севкупен победник на петнаесетото издание на Охрид Фест. Таа ги освои симпатиите на публиката, а беше второнаградена од стручното жири.

Шола ја освои наградата во висина од 20.000 евра колку што чини снимањето на тв спотот кој за победникот ќе го изработи познатиот босански режисер Енвер Пушка.

Второ место од публиката го освои Ристо Самарџиев, а трет беше Влатко Илиевски.

Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833