ОГЛАСИ

Кејт Винслет и Леонардо Ди Каприо повторно заедно во филм

Занимливости | Свет | 26.08.2008 00:05Посети : 3187

Повеќе од десет години откако заедно глумеа во филмот „Титаник“, Кејт Винслет и Леонардо Ди Каприо повторно ќе глумат заедно.

Актерската двојка ќе игра во драмата „Revolutionary Road“ во режија на сопругот на Кејт Винслет-Сем Мендез.

„Не знаев дали и после „Титаник“ ќе постои хемија меѓу нас“, раскажува актерката.Според нејзините зборови, со „хемијата“ немало проблеми, но љубовните сцени биле прилично чудни.

Непрестајно зборував „Ова е премногу чудно“, раскажува актерката додавајќи дека колегата Ди Каприо ја смирувал.
Таа му велела „Само да те потсетам:Ти си мој најдобар пријател. А тој е мој сопруг. Тоа е малку чудно“.

Филмот „Revolutionary Road“ е приказна за распаѓањето на еден брак поради неуспехот да го проживеат толку ветуваниот „Американски сон“.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833