ОГЛАСИ

ЛШ : Резултати во живо

Спорт | Свет | 01.01.1970 01:00Посети : 2346

Вниманието на очите на фудбалската јавност ќе бидат вперени во ЛОндон, односно Мадрид каде Челси ја пречекува Рома, односно Атлетико Ливерпул.

Последните промени на разултатите од Лигата на Шампиони, може да ги следите на следниов линк

http://www.ohridnews.com/index.php?servis=livescore

Група А :

Бордо - Клуж
Челси - Рома;

Група Б:

Интер - Анортозис
Панатинаикос - Вердер Бремен;

група Ц:

Шахтер - Спортинг
Базел - Барселона

Група Д:

Атлетико М. - Ливерпул
ПСВ Ајндховен - Олимпик Марсеј.

М.П.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833