ОГЛАСИ

Две интернационални засилувања за Металург

Спорт | Македонија | 27.02.2015 20:00Посети : 832

Македонскиот ракометен шампион Металург доведе две нови интернационални засилувања за престојните натпревари во Супер лигата.Во Автокоманда пристигнаа пикерот Драган Вргоч и десниот бек Ѓорѓе Голубовиќ кои ќе треба да му помогнат на клубот за што подобри денови.

Екипата на Зомимак ќе биде сериозен конкурент на Металург за втората позиција откако струмичкиот суперлигаш во своите редови ги доведе Никола и Велко Маркоски.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833