ОГЛАСИ

Металург со голманска аквизиција го заокружи преодниот рок

Спорт | Македонија | 28.02.2015 11:59Посети : 509

Тимот од Автокоманда, Металург последниот ден од преодниот рок го искористи за доведување на голман во името Дамир Ефендиќ.Во таборот на Металург чуварот на мрежата пристигна од Сараево, а договор потпиша до крајот на сезоната со можност за продолжување на соработката.

По заминувањето на првотимците од Металург хрватскиот стручњак Лино Червар доведе нови пет ракометари вклучувајќи го и голманот Ефендиќ.

Нови лица во дресот на „металурзите“ се Раде Стојановиќ, Бувиниќ, Ѓорѓе Голубовиќ и Драган Вргоч.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833