ОГЛАСИ

Мурињо : Финалето од Лига купот најважен меч во мојата кариера

Спорт | Свет | 28.02.2015 15:35Посети : 286

В недела во 17 часот на „Вембли“ водечкиот на табелата во Премиер лигата, Челси и Тотенхем ќе го одиграат финалето во англискиот Капитал куп.- Финалето во Купот е најважниот натпревар во мојата кариера. Повеќе се фокусирам за ова финалето отколку за било кое во кое имам учествувано. Сакаме да го освоиме и не размислувам за пораз. Пред нас е финалето во недела и ништо повеќе не е важно. - рече Жозе Мурињо.

Во финалето „сините“ ќе настапат без Немања Матиќ, кој е суспендиран два натпревари, а „петлите“ немаат проблеми со повредни и казнети фудбалери.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833