ОГЛАСИ

Втора МФЛ : Две победи за гостите, една за домаќините

Спорт | Македонија | 28.02.2015 16:12Посети : 474

Две победи забележаа домаќините, а една гостите во четирите мечеви одиграни во првата рунда од пролетната полусезона во Втората македонска фудбалска лига.На триумф пред своите гледачи се радуваа Македонија Ѓорче Петров и Гостивар додека гостинска чест ја одбрани Кожув.


15-та рунда ќе се комплетира в понеделник со дуелот меѓу Младост Царев Двор и Влазрими.

Резултати : Напредок - Кожув 0-1, Македонија ЃП - Дрита 1-0, Гостивар - Еуромилк 2-1, Скопје - Шкупи 1-1, Младост - Влазрими (понеделник).

Табела : Шкупи 36, Гостивар 25, Влазрими 22 (-1), Младост 21 (-1), Македонија ЃП 20, Скопје 19, Кожув 19, Еуромилк 18, Дрита 14, Напредок 9.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833