ОГЛАСИ

Каталонците рутински против Гранада (видео)

Спорт | Свет | 28.02.2015 17:49Посети : 281

Фудбалерите на Барселона прокнижија нови три бодови на гостувањето кај Гранада победувајќи со 3-1 во 25-та рунда од Примера дивизион.Со головите на Иван Ракитиќ и Луис Суарез каталонците поведоа со 2-0. Домаќините се вратија во игра откако намалија на 2-1, но Лионел Меси ги разреши сите дилеми околу победникот.
Со овој триумф Барселона дојде на бод од Реал Мадрид, кој мечот од 25-та рунда го игра на Сантијаго Бернабеу против Вилјареал.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1396 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833