ОГЛАСИ

„Ѓаволите“ на погон од Руни до победа (видео)

Спорт | Свет | 28.02.2015 17:51Посети : 290

По поразот од Свонси фудбалерите на Манчестер Јунајтед ескпресно се вратија на победничките патеки во Премиер лигата совладувајќи го Сандерленд со 2-0.„Црвените ѓаволи“ после повеќе од еден час игра го скршија отпорот на гостите откако Фалкао изнуди пенал, а Вејн Руни го претвори во погодок. Во 86-та минута англискиот репрезентативец стави точка на победата со десеттиот погодок сезонава.Резултати : Вест Хем - Кристал Палас 1-3, Мен Ју - Сандерленд 2-0, Барнли - Свонси 0-1, Њукасл - Астон Вила 1-0, Стоук - Хул 1-0, ВБА - Саутемптон 1-0.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833