ОГЛАСИ

И судиите во најдобрите лиги грешат (видео)

Спорт | Свет | 28.02.2015 18:47Посети : 593

Со воведување на гол технологијата во Премиер лигата грешките на судиите се сведија на минимум. Но, Роџерс Ист исклучувајќи погрешен фудбалер покажа дека и судиите се луѓе и можат да погрешат.Имено, во 66-та минута од мечот Манчестер Јунајтед - Сандерленд, Радамел Фалкао беше соборен во казнетиот простор од Џон О`шеј, а судијата во соблекувалните го испрати Вес Браун.Судијата не ги прифати сугестиите ниту од О`шеј, кој ја призна вината ниту од фудбалерите на Јунајтед и остана на првата одлука да го исклучи Браун.

Вејн Руни го искористи ударот од белата точка и ја најави победата на „ѓаволите“ која на крајот изнесуваше 2-0.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1412 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833