ОГЛАСИ

Руни : Трите бодови многу повредни од мојот рекорд

Спорт | Свет | 28.02.2015 19:40Посети : 688

Капитенот на „ѓаволите“ Вејн Руни беше двоен стрелец во триумфот над Сандерленд (2-0) во 25-та рунда на Олд Трафорд.Со двата голови Руни стигна до 11-от сезонава и стана рекордер во Премиер лигата откако десет сезони по ред постигнува над десет или повеќе голови.

- Многу добро е чувството кога постигнуваш голови, но трите бодови од овој меч се многу значајни. „Колку толку“ со оваа победа се извадовме за киксот од претходното коло на гостувањето кај Свонси. Борбата продолжува и никако не смееме да се задоволиме со еден триумф. - рече Руни.

Во следното 26-то коло во најсилната англиска лига Манчестер гостува во Њукасл кај истоимената екипа.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833