ОГЛАСИ

СЕХА : Прешов го налути Вардар

Спорт | Свет | 28.02.2015 19:52Посети : 690

Ракометарите на Татран Прешов пред своите гледачи на своја кожа ја осетија силата „црвено црната“ машинерија. Домаќините капитулираа пред Вардар губејќи со 34-29.Ниту сигурниот пласман во фајнл форот во СЕХА и обезбедената втора позиција на табелата не ја запре вардаровата ракометна фурија.

Домаќините имаа водство 6-0 на стартот од мечот, а по будењето на Вардар на теренот постоеше само една екипа.

Левото крило Добривоје Марковиќ постигна осум погодоци, а Сергеј Горбок и Стојанче Стоилов реализираа по шест голови.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833