ОГЛАСИ

ЛШ : „Вардарки“ го покажаа вистинското лице

Спорт | Свет | 28.02.2015 20:33Посети : 414

Кога беше најпотребно избраничките на Индира Кастратовиќ покажаа карактер и квалитет и го прегазија германскиот состав на Лајпциг 26-20 (10-9).За „црвено црните“ ова е втора победа во втората фаза од Лигата на Шампиони што широко им ги отвара вратите за пласман во четвртфиналето.

Во составот на Вардар за издвојување се чуварот на мрежата Суслина, пивотменот Алтхаус и бекот Ихнева кои го носеа тимот до нова победа.

Во претпоследната рунда од втората фаза „вардарки“ гостуваат во Словенија кај екипата на Крим.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1407 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833