ОГЛАСИ

Голема победа на „Моби Дик“ против ЖРК „Вардар“

Спорт | Охрид | 28.02.2015 21:09Посети : 1087

Ракометарките на охридската екипа „Моби Дик“ кои се натпреваруваат во пионерска конкуренција остварија голема победа против екипата на ЖРК „Вардар“ ( 17:14).„Китовите“ во текот на целиот натпревар имаа водство, а финалниот резултат на семафорот беше 17:14 во корист на домашната екипа.Со оваа победа, охридските ракометарки значително ги зголемија шансите за учество во завршниот Фајнлфор турнир на кој ќе се одлучи шампионот на Македонија.„Китовите“ со победата се зацврстија во горниот дел од табелата и го делат второто место заедно со екипата на „Стружанка“.Следниот викенд „китовите“ имаат тешко гостување во Скопје против екипата на Чаир.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833