ОГЛАСИ

Алтхаус : Победа за навивачите

Спорт | Македонија | 28.02.2015 21:27Посети : 559

Германската репрезентативка Ања Алтхаус заедно со останатите ракометарки на Вардар се вратија во колосек победувајќи го ривалот Лајпциг со 26-20 во Лигата на Шампиони.- Среќна сум и горда на моите соиграчи, одигравме одличен натпревар посебно во одбраната. А посебно сум среќна за оние кои не подржуваа, постои можност за напредок во нашата игра, на повисоко ниво, што се надевам дека ќе го достигнеме во иднина. - рече пивотменот.

Задоволството од победата над германскиот противник не го криеше ниту Индира Кастратовиќ, која посакуваше триумф со повеќе од четири разлика.

- Сакам да им честитам и на моите девојки кои што одиграа одличен натпревар во дефанзивата, но од играта во нападот не сум баш задоволна. Суслина беше одлична на голот, но истотака морам да ја спомнам и нивната голманка којашто беше одлична, двете имаа свој ден. Имаме уште многу да работиме, и секако да се фокусираме на следниот многу важен дуел против Крим. - потенцираше Индира.

На два натпревари од крајот на групната фаза „црвено црните“ наоѓаат на четвртата позиција, која е последна што води во завршницата.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833