ОГЛАСИ

Два предлог типови на Ohridnews

Спорт | Свет | 01.03.2015 10:53Посети : 346

Sileks-Vardar 2 (1.55)


Попладнево во македонската Прва Лига играат Силекс-Вардар,а ние типуваме на гостите.


Екипата на Силекс се наоѓа на 4-та позиција и на последните 5 натпревари имаат две победи (Тетекс 1:3,Пелистер 0:1),еден нерешен натпревар со Брегалница со 1:1 и два порази (Работнички 0:2,Шкендија 0:1).


Од друга страна пак Вардар е лидер во лигата и на последните 5 натпревари имаат две победи (Тетекс 5:0,Металург 3:1),два нерешени и без голови натпревари со Турново и Работнички и пораз од Ренова со 3:0.


И традицијата е на страна на гостите кој против Силекс на 31 одигран натпревар имаат скор од 17-9-5.


Las Palmas-Tenerife 1 (1.6)


Попладнево во шпанската Сегунда Дивизион играат Лас Палмас-Тенерифе,а ние типуваме на домаќинот.


Екипата на Лас Палмас,се наоѓа на 2-та позиција и на последните 5 натпревари имаат две победи (Мајорка 2:1,Сантандер 1:0),два нерешени и без голови натпревари со Лагостера и Алкоркон и пораз од Луго со 2:1.


Од друга страна пак Тенерифе се наоѓа на 17-та позиција и на последните 5 натпревари имаат една победа против Ваљадолид со 2:0,еден нерешен натпревар со Мирандес со 1:1 и три порази (Понферадина 0:1,Албасете 3:2,Џирона 0:1).


По традиција за нијанса подобри се домаќините,на 24 одиграни натпревари против Тенерифе имаат скор од 9-7-8.


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833