ОГЛАСИ

НБА : „Јастребите“ победнички расположени на Флорида (видео)

Спорт | Свет | 01.03.2015 11:02Посети : 242

По триумфот над Орландо кошаркарите на Атланта забележаа уште една победа на Флорида совладувајќи го вицепрвакот Мајами со 93-91.До рекордната 47-та победа сезонава „јастребите“ стигнаа без услугите на Перо Антиќ, Џеф Тиг, Ал Хорфорд и Демар Керол откако тренерот им даде „слободен ден“.

Пол Милсап ја предводеше Атланта до 47-та победа во сезоната со 22 поени, Денис Шредер имаше учинок од 16 поени и 10 асистенции а Кент Бејмор постигна 15 поени.


На спротивната страна Двејн Вејд постигна 22 поени, а Хасан Вајтсајд имаше учинок од 14 поени и 24 скока.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833