ОГЛАСИ

Мурињо : Го одбив Тотенхем по заминувањето од Челси

Спорт | Свет | 01.03.2015 11:22Посети : 369

Португалскиот фудбалски стручњак на клупата од Челси, Жозе Мурињо со интересни изјави го најави финалниот дуел со Тотенхем во Лига купот на Англија.„Специјалниот“ првично истакна дека овој меч за него е најзначаен во неговата кариера, а се откри дека Тотенхем бил сериозно заинтересиран за неговите услуги по заминувањето од Стемфорд Бриџ.

- Кога заминав прв пат од Челси имав многу опции да преземам клубо од Англија, но јас решив и дадов збор дека тој клуб нема да е од Премиер лигата. Не дека несакав да останам во Англија туку многу ги сакам и почитувам навивачите на Челси. - рече Португалецот и се осврна на неговата иднина - Се е во рацете на сопственикот Роман Абрамовиќ. Јас ќе останам во Челси се додека сопственикот не ми нареди да си одам.

После авантурата во Челси еден од најдобрите тренери во светот го презеде Интер и го оствари најдобриот успех со клубот освојувајќи тројна круна.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833