ОГЛАСИ

„Евроголовите“ на Ливерпул му пресудија на шампионот (видео)

Спорт | Свет | 01.03.2015 14:51Посети : 427

Со два „евроголови“ екипата на Ливерпул славеше победа над Манчестер Сити 2-1 во дербито на колото во англиската Премиер лига.Капитенот на „црвените“, Џордан Хендерсон со проектил го отвори резултатот, а Един Џеко набрзо го израмни по одличната акција со Кун Агуеро.
Двата погодоци беа само најава за она што го направи Бразилецот, Коутињо, кој ја „скина“ мрежата на Џо Харт и донесе значаен триумф за домаќините.Со победата „црвените“ ја продолжуваат борбата за местата кои водат во ЛШ додека „граѓаните“ го губат здивот во шампионската битка со Челси.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833