ОГЛАСИ

Хрватска со нов селектор ќе ја напаѓа Македонија на Евробаскетот

Спорт | Свет | 01.03.2015 16:41Посети : 352

Хрватската кошаркарска селекција има нов селектор во името на Велимир Перасовиќ, кој беше дел од „златнитот“ состав на Југопластика.Промоцијата на Перасовиќ на клупата од „коцкастите“ ќе биде в понеделник на официјална пресконференција пренесуваат хрватските медиуми.

Хрватска е една од четирите земји домаќини на Евробаскетот и противник на Македонија во групната фаза.

Покрај македонската и хрватска репрезентација во групата се наоѓаат Словенија, Грција, Холандија и Грузија.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833