ОГЛАСИ

СЕХА : Момчињата на Металург немаа сила за сензација

Спорт | Свет | 01.03.2015 17:11Посети : 388

Ракометарите на Металург претрпеа пораз на гостински терен од Брест Мешков 25-23 (15-12) во редовното коло од регионалната СЕХА лига.Пулените на хрватскиот стратег Лино Червар иако загубија не разочараа бидејќи максимално го намачија противникот особено во финишот од мечот.

Составот на Металург при крајот на натпреварот стигна до егал 23-23, но не успеа да го зграпчи целиот плен и да забележи победа.

До крајот на СЕХА лигата преостануваат уште два натпревари, а потоа Металург ќе се фокусира на мечевите од домашниот шампионат.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1395 гласови (88%)

Не - 188 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833