ОГЛАСИ

Четири одличја за охридските борци во „Џиу Џицу“ на меѓународниот турнир во Србија

Спорт | Охрид | 02.03.2015 07:30Посети : 2223

Охридските борци кои беа дел од македонската репрезентација во дисциплината „Џиу Џицу“ бразилски стил освоија четири одличја на меѓународниот турнир во Ниш, Србија.На турнирот учествуваа најдобрите 200 борци од Бугарија, Хрватска, Македонија, Романија, Босна и Херцеговина и домаќинот Србија.


Најдобар успех од охридските борци имаше Ненад Ристевски, кој освои сребро во категоријата до 70 килограми. Во истата категорија, но кај јуниорите Илија Спасевски се закити со бронзен медал.Бронзено одличје освоија уште Владимир Трајчевски до 76 килограми и Митко Белевски во категоријата до 88 килограми.


Македонската репрезентација на турнирот во Ниш учествуваше со десет борци меѓу кои и две девојчиња кои освоија златен медал во своите категории.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833