ОГЛАСИ

Трофејот од Капитал купот ќе ги краси витрините на Стемфрод Бриџ (видео)

Спорт | Свет | 01.03.2015 18:53Посети : 362

Фудбалерите на Челси се израдуваа на првиот трофеј сезонава победувајќи го Тотенхем 2-0 во англискиот Лига куп.Капитенот на „сините“ Џон Тери на истекот од последната минута во првиот дел ја погоди мрежата за водство 1-0.Конечниот триумф и првиот трофеј сезонава за екипата од Стемфрод Бриџ го завери Кајл Вокер, кој си ја затресе сопствената мрежа.По освојувањето на Лига купот избраниците на Жозе Мурињо на добар пат се да ја покорат и Премиер лигата, а му останува борбата во Лигата на шампиони.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833