ОГЛАСИ

„Џузепе Меаца“ обоен во виолетово (видео)

Спорт | Свет | 01.03.2015 20:12Посети : 360

Победничката серија на Интер во „Калчо лигата“ ја стопираше Фиорентина, која со 1-0 славеше победа и ги однесе бодовите од „Џузепе Меаца“.Пред дуелот со „виолетовите“ фудбалерите на Интер имаа три победи во низа , а тоа како да беше мотив повеќе за гостите од Фиренца.

Погодокот вреден три бода беше Мухамед Салах во 56-та минута од натпреварот, кој се најде на вистонското место по одбраната на Хандановиќ.Резултати : Каљари - Верона 1-2, Аталанта - Сампдорија 1-2, Чезена - Удинезе 1-0, Палермо - Емполи 0-0, Сасуоло - Лацио 0-3, Интер - Фиорентина 0-1, Торино - Наполи.

Табела : Јувентус 57, Рома 48, Наполи 45, Лацио 43, Фиорентина 42, Сампдорија 39...Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833