ОГЛАСИ

Виљареал му покажа заби на Реал на „Сантијаго Бернабеу“ (видео)

Спорт | Свет | 01.03.2015 22:58Посети : 428

Без победник 1-1 заврши пресметката меѓу лидерот во Ла Лига, Реал Мадрид и Виљареал на „Сантијаго Бернабеу“.Двата состави одиграа маестрален натпревар особено гостите кои без респект му пружија силен отпор на „кралевите“.

Домаќините поведоа преку Кристијано Роналдо од белата точка во 52-та минута, а „жолтата подморница“ израмни Морено десет минути подоцна.
Резултати : Реал Мадрид - Виљареал 1-1, Севиља - Атлетико Мадрид 0-0, Валенсија - Реал Сосиедад 2-0, Еибар - Атлетик Билбао 0-1.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833