ОГЛАСИ

Ремито на „кралевите“ го расипа рекордното достигнување на Роналдо

Спорт | Свет | 01.03.2015 23:08Посети : 706

Погодокот на Кристијано Роналдо во ремито (1-1) со Виљареал пред своите навивачи беше тридесетти сезонава за Португалецот во Примера.Напаѓачот на „кралевите“ е прв фудбалер во светот кој постигнал триесет погодоци во една сезона пет пати во низа.

Четири сезони по ред „магичната“ бројка од 30 голови ја минувал Лионел Меси, но Роналдо за сега е единствениот, кој пет пати постигнувал триесет или повеќе.

Сепак, рекордот ништо не вреди бидејќи „кралевите“ не успеаја да го совладаат Виљареал и да ја продолжат битката за титулата.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833