ОГЛАСИ

Манчини : Повеќе очекував од Подолски и Ковачиќ

Спорт | Свет | 02.03.2015 09:59Посети : 370

„Нероазурите“ речиси ги загубија шансите за пласман на местата од табелата кои водат во Лигата на Шампиони, а со последниот пораз од Фиорентина пред своите гледачи се далеку и од позициите кои носат излез во Лигата на Европа.Стратегот на Интер, Роберто Манчини со неколку измени го почна мечот со Фиорентина, кој го загубија 1-0.

- Лукас Подолски мораше да пружи повеќе, а исто повеќе очекував и од Матео Ковачиќ. Сите знаеме дека овие двајца фудбалери знаат и умеат да одиграат многу подобро од ова и се надевам дека од следниот натпревар ќе прават тоа. - рече Манчини.

Тој жали што побрзо во игра не го уфрли Џердан Шаќири, кој по влегувањето во 66-та минута на местото од Подолски ја раздвижил екипата.

- Жал ми што не го ставив порано во игра бидејќи ни даде друга димензија на играта. Меѓутоа, тој се потроши со Селтик и сметав дека му е потребен одмор. - заклучи италијанскиот стратег.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1402 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833