ОГЛАСИ

Мурињо : Тешко живеам без титули

Спорт | Свет | 02.03.2015 10:52Посети : 443

Титулата од англискиот Лига куп е прв по враќањето на португалскиот стратег Жозе Мурињо во редовите на Челси. Во финалето на Вембли „сините“ го совладаа Тотенхем со 2-0.- За клубот ова е само уште еден куп, но прв за новиот состав. Во него ветерани се Тери, Чех и Дрогба, а сите останати се новата генерација на Челси. Затоа овој трофеј е многу важен. - рече Мурињо.

После пауза од две сезони „специјалниот“ се израдува на трофеј. Последен пат титула освои со Реал Мадрид 2012 година во Купот на Шпанија.

- Тешко живеам без титули. Морам да се хранам со нив. Тоа не е важно само поради мене туку и за играчите да видат дека работат вистински на тренинзите. - додаде Мурињо.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833