ОГЛАСИ

Тип на денот : Celta-Elche 1 (1.55)

Спорт | Свет | 02.03.2015 11:20Посети : 334

Celta-Elche 1 (1.55)


Вечерва во шпанската Примера играат Селта Виго-Елче,а ние типуваме на домаќинот.


Екипата на Селта се наоѓа на 9-та позиција и на последните 5 натпревари имаат три победи (две во низа)(Кордоба 1:0,Атлетико Мадрид 2:0,Депортиво 0:2),еден нерешен натпревар со Реал Сосиедад со 1:1 и пораз од Гетафе со 2:1.


Од друга страна пак гостите се наоѓаат на 17-та позиција и на последните 5 натпревари имаат две победи (Рајо Ваљекано 2:0,Ејбар 0:1) и три порази (Барселона 0:6,Гранада 1:0,Реал Мадрид 0:2).


По традиција овие две екипи се изедначени со по 5 победи и 5 нерешени натпревари.


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1235 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833