ОГЛАСИ

Втора МФЛ : Клечкароски им пресуди на Бочески и Маркоски

Спорт | Охрид | 02.03.2015 16:46Посети : 874

Некогашниот фудбалер на Охрид 2004, Игор Клечкароски беше стрелец на првиот од двата голови со кои Младост Царев Двор го совлада Влазерими во Втората лига.Натпреварот одигран во Битола го оправда епитетот дерби на првото коло од втората полусезона.

Напаѓачот на домаќините, Клечкароски во 42-та минута погоди за 1-0, а во 78-та минута Христијан Грозданоски ги постави конечниот 2-0.

Со оваа победа Младост скокна на третата позиција со 24 бодови додека составот предводен од Драган Бочески падна на четвртата позиција со 22 бода.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833