ОГЛАСИ

Непосакувано реми за „волчицата“ во дербито на „Олимпико“ (видео)

Спорт | Свет | 02.03.2015 22:58Посети : 340

Без победник 1-1 заврши „еден-два“ пресметката на Олимпико меѓу Рома и Јувентус во 25-та рунда во Серија А.Ремито не оди во прилог на „волчицата“, сепак, домаќините мораат да бидат задоволни бидејќи до бод стигнаа со фудбалер помалку.

Аргентинскиот репрезентативец Карлос Тевез со маестрален погодок од слободен удар го отвори резултатот, а на тоа претходеше стартот на Торосодис, по кој фудбалерот на Рома заработи втор жолт автоматски црвен.
Со фудбалер помалку домаќинот покажа повеќе отколку со изедначени сили на теренот. После нафрлувањето на Флорензи, Кеита со глава ја погоди мрежата на Џиџи Буфон и донесе реми.„Старата дама“ со ремито отиде чекор поблиску до титулата во „Калчо лигата“ додека Рома шансата ќе ја чека на преостанатите натпревари.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833