ОГЛАСИ

Спортски ден по повод роденденот на Тодор Александров

Спорт | Охрид | 03.03.2015 08:15Посети : 707

По повод роденденот на Тодор Александров, 4-ти март во спортската сала во Велгошти ќе организира Спортски ден.Овој настан ќе биде регионален во кој ќе се вклучени сите основни и средни училишта од Охрид и од основното училиште од Општина Дебарца.

На овој спортски настан ќе бидат вклучени над 300 деца од регионот. Целта на овој настан е развојот на училишниот спорт. Децата ќе се натпреваруваат во повеќе дисциплини: мал фудбал, кошарка, пинг – понг и шах.

Почеток e закажан во 9:00 часот наутро, а доделување на награди и пехари во 14:00 часот попладне.


 


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833