ОГЛАСИ

Убавата и опасната Русинка дебитира во УФЦ (видео)

Спорт | Свет | 03.03.2015 09:38Посети : 568

За еден месец во Полска во дисциплината „Ултимејт фајт“ ќе се одржи „Ноќ на борбите“, на кој ќе дебитира убавата и опасната Русинка, Александре Алба против Изабела Бадурек.Долго време љубители на „UFC“ го чекат појавувањето на Алба во рингот бидејќи важи за најубава меѓу спортистките и најопасна меѓу борците.


Професионалниот договор за борби во „UFC“, Русинката доби по само една година мината ММА каде немаше соодтвена конкуренција.Иако, сите погледи ќе се в перени во борбата меѓу Алба-Бадурек сепак, ѕведи на вечерта ќе бидат Мирко „Кро Коп“ Филиповиќ и Габриел Гонзага кои ќе се борат во „тешка“ категорија.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833