ОГЛАСИ

Тевез : Им подаривме бод место да ги зграпчиме сите три

Спорт | Свет | 03.03.2015 09:56Посети : 259

Лидерот на табелата, Јувентус имаше водство 1-0 и играч повеќе во дербито со Рома на „Олимпико“, но на крајот мечот заврши без победник 1-1.


- Со играч повеќе на теренот им подаривме бод бидејќи им ја препуштивме нив играта. Се што прававме 70 минути во мечот го прокоцкавме во последните 20 минути. Ние сме силен тим, имаме голем карактер и големи амбиции, а играта во финишот со Рома не се совпадна со тоа. - рече Карлос Тевез.

Аргентинецот во отсуство на Андреа Пирло ги изведуваше слободните удари и во 64-та минута постигна маестрален погодок.

- Признавам дека на тренинзите примам совети од Пирло околу изведувањето на слободните удари. - потенцираше Тевез и додаде - Кога ќе се врати Пирло секако тој ќе има предност при изведувањето на слободните удари бидејќи тој ни е прва алтернатива.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833