ОГЛАСИ

Мата : Месец март клучен за нашата сезона

Спорт | Свет | 03.03.2015 11:04Посети : 368

Со гостувањето во Њукасл фудбалерите на Манчестер Јунајтед го почнуваат месец март, кој може да биде клучен месец сезонава за „црвените ѓаволи“.Во овој месец „бебињата“ ќе одиграат две дерби средби во Премиер лигата (Тотенхем и Ливерпул), а во 1/4 финалето од ФА купот силите ќе ги одмерат со Арсенал.

- Ќе биде потребно да дадеме се до себе во натпреварите од овој месец, кои може да ни ја одлучат сезоната. Многу беше важна победата над Сандерленд откако загубивме од Свонси една недела претходно. Сега треба да покажиме дека можиме и дека веруваме во себе. Не почне се од Сент Џејмс Парк каде неколку пати имам постигнато неколку брилијатни погодоци, па нека биде така и на дуелот в среда. - напиша на својот блог Хуан Мата.

Моментално на табелата „црвените ѓаволи“ се наоѓаат на четвртата позиција со бод помалку од Арсенал и два повеќе од петтопласираниот Ливерпул.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833