ОГЛАСИ

„Гладијаторите“ в понеделник стартуваат со финалните битки во Супер лигата

Спорт | Охрид | 03.03.2015 11:28Посети : 801

Првиот натпревар од пролетната полусезона во Супер лигата охридските ракометари ќе го одиграат в понеделник во 19 часот против составот на Тинекс Пролет.Терминот во понеделник е поместен поради пријателскиот натпревар на Тинекс Пролет  в петок со Унгарскиот шампион, Веспрем.

Без разлика, „гладијаторите“ имаат само една цел, а тоа е победа, со која ќе ги остават во живот амбициите за пласман плејофот од Супер лигата.

Интернационалните судии Ѓорги Начевски и Славе Николов ќе ја делат правдата, со што се покажува влогот во овој натпревар, кој е да се биде или не за двете екипи.


Во останатите натпревари ќе се сретнат : Пелистер - Металург 2, Текстилец - Работнички, Радовиш - Прилеп, Зомимак - Преспа.

Табела : Зомимак 42, Металург 2 30, Прилеп 28, Радовиш 24, Пелистер 24, Тинекс Пролет 21, Охрид 20, Работнички 13, Преспа 6, Текстилец 0.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833