ОГЛАСИ

За што служат стативите на спортските терени !?

Спорт | Охрид | 03.03.2015 14:22Посети : 1529

Во време кога лошите пороци го надвиснуваат спортот и неговиот благодет, стативите на спортскиот терен на Основното училиште „Братство Единство“ подолго време стојат заклучени за оградата од стадионот.
Ohridnews неколку пати се обиде да разговара со надлежните во школото, но никој не сакаше да коментира за ваквата одлука.Учениците од О.У. „Братство Единство“ часовите по Физичко образование и култура ги држат токму на стадионот, а ракомет или мал фудбал играат на стативи од камења.

По завршување на наставата во училиштето, стадионот често беше посетуван од рекреативци кои го минуваа слободноте време играјќи во вечерните часови под рефлекторно осветлување.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833