ОГЛАСИ

Џон Тери се повлекува од фудбалот !?

Спорт | Свет | 03.03.2015 17:01Посети : 479

Капитенот на „сините“, Џон Тери ќе се повлече од фудбалот ако клубот од Стемфорд Бриџ не му понуди нов договор.Поранешниот англиски репрезентативец цела кариера ја мина во дресот на Челси и не планира да настапи за друг клуб.

- Незнам уште колку долго ќе бидам во клубот, но јас се надевам и посакувам уште три години. И ако потпишам на една година, јас ќе продолжам да се борам за моето место во екипата. Се зависи од Челси, а ако ова биде последна сезона за мене, сакам да заминам на вистински начин. Сакам уште да играм, но за мене постои само еден клуб. - рече Тери.

Дефанзивецот потекнува од фудбалска школа на Вест Хем, но младинската категорија ја мина во Челси, а останатото околу кариерата на Тери во синиот дрес е историја.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833