ОГЛАСИ

Сити купува од Мадрид, а ќе искористи и Јувентус

Спорт | Свет | 03.03.2015 18:12Посети : 495

Манчестер Сити во летниот преодон рок ќе се обиде да купи шпанскиот репрезентивец Иско, кој настапува во Реал Мадрид, а пак Самир Насри ќе замине во Јувентус.Фудбалерот за врска со 22 години преставува еден од најдобрите везни играчи во светот, а менаџерот на „граѓаните“ Мануел Пелегрини го сака во својот состав.

Од евентуалниот трансфер на Иско на „Етихад“ излезната врата ќе му биде покажана на Самир Насри, кој се очекува да премине во италијанскиот шампион.

Иско е миленик на публиката на „Сантијаго Бернабеу“. Навивачите ги исвиркаа Карло Анчелоти кога на дуелот со Виљареал одлучи да го извади Шпанецот од игра затоа и трансферот ќе биде тешка одлука на „кралевите“.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833