ОГЛАСИ

Паника во Дортмунд по повредата на Марко Ројс

Спорт | Свет | 03.03.2015 21:46Посети : 420

Многу загрижени лица можеше да се види на теренот во Дрезден на дуелот од Купот меѓу Динамо и Борусија Дортмунд по повредата на Марко Ројс.Германскиот репрезентативец го повреди глуждот во 25-та минута и веднаш ја напушти играта со помош на клупските доктори.По неговото враќање на теренот „милионерите“ почнаа да победуваат и ги избегнаа долните места од табелата во Бундес лигата.

Ројс е незаменлива алка во екипата на Јирген Клоп постигнувајќи пет погодоци во последните пет натпревари за Дортмунд во националниот шампионат.

Германецот на харизматичниот стратег му е неопходен за реванш натпреварот со Јувентус во Лигата на Шампиони откако „милионерите“ го загубија првиот со 2-1.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833