ОГЛАСИ

Прволигашки и второлигашки фудбал во Охрид !?

Спорт | Охрид | 04.03.2015 09:02Посети : 742

Охридскиот стадион „Атина Бојаџи“ би можел да биде домаќин на Пелистер и Младост Царев Двор кои се натпреваруваат во Првата односно Втората лига.Поради реновирањето на тревата на битолскиот стадион „Тумбе Кафе“, екипите мораат да бараат солуција за домашните натпревари во шампионатот, a во игра се Охрид и Прилеп.

- Две реални опции се Охрид или Прилеп, а кога ќе одлучиме ќе ја информира куќата на фудбалот каде ќе играме натпреварите како домаќини. - рече Ѓоко Хаџиевски.

Пелистер одамна нема играно првенствени натпревари во Охрид наспроти Младост, кој на стартот од сезоната одигра еден второлигашки меч на „Атина Бојаџи“.


OhridnewsОхридскиот стадион „Атина Бојаџи“ би можел да биде домаќин на Пелистер и Младост Царев Двор кои се натпреваруваат во Првата односно Втората лига.

Поради реновирањето на тревата на битолскиот стадион „Тумбе Кафе“, екипите мораат да бараат солуција за домашните натпревари во шампионатот, a во игра се Охрид и Прилеп.

- Две реални опции се Охрид или Прилеп, а кога ќе одлучиме ќе ја информира куќата на фудбалот каде ќе играме натпреварите како домаќини. - рече Ѓоко Хаџиевски.

Пелистер одамна нема играно првенствени натпревари во Охрид наспроти Младост, кој стартот на сезона го започна на „Атина Бојаџи“.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1412 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833