ОГЛАСИ

НБА : Атланта со пресврт до триумф над Хјустон (видео)

Спорт | Свет | 04.03.2015 09:34Посети : 284

Кошаркарите на Атланта пред своите гледачи го совладаа составот на Хјустон 104-96 и ја забележаа петтата победа во серија.„Рекетите“ беа блиску до триумф против „јастребите“, но во второто полувреме испуштија предност од 18 разлика.

Иако настапот на Перо Антиќ беше неизвесен, тој сепак настапи и за 13 минути постигна три поени надополнети со два скока и две асистенции.


Тимот го предводеше Џеф Тиг со 25 поени и Пол Мислап, кој имаше „дабл дабл“ ефект со 16 поени и 14 скокови.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833