ОГЛАСИ

Мурињо : Тимот што испадна од ЛШ ќе ја освои Премиер лигата

Спорт | Свет | 13.03.2015 16:46Посети : 469

По елиминацијата од ПСЖ, Лигата на Шампиони е минато за предводникот на Челси од клупата Жозе Мурињо. Тој сите погледи ги врти кон Премиер лигата, каде неговата екипа се наоѓа на првата позиција.- Истиот овој тим што испадна од ЛШ е лидер во Премиер лигата и се наоѓа на добар да го освои трофејот. Исто така вреди да се напомене дека и овој тим го освои пехарот во англискиот Лига куп. - рече Мурињо како најава за дуелот со Саутемптон.

Неодминливи беа прашањата за „специјалниот“ за прераната елиминација на Челси во Лигата на шампиони.

- Ако сакате да зборувате за Лигата на Шампиони можете тоа да го правите со Арсен Венгер и Мануел Пелегрини бидејќи нивните екипи имаат најмалку по уште еден натпревар за играње. Тие ја преставуваат Англија и се надевам дека ќе поминат понатаму иако се наоѓаат во незавидна позиција. Ние за ЛШ ќе зборуваме ако триумфираме во Премиер лигата или пак бидеме на местата кои водат во групната фаза. - потенцираше португалскиот стручњак.

„Сините“ пред своите гледачи в недела ги пречекуваат фудбалерите на Саутемптон кои се борат за излез во Европа со уште пет други екипи.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833