ОГЛАСИ

Гвардиола : Никој неможе да ги замени Робен и Рибери

Спорт | Свет | 13.03.2015 17:33Посети : 355

Напаѓачкиот двоец на „баварците“ Арјен Робен и Френк Рибери поради повреда ќе го пропуштат саботниот натпревар со Вердер во Бремен.Робен и Рибери се повредија на реванш натпреварот од 1/8 финалето во Лигата на Шампиони против Шахјтор, кој Баерн Минхен го доби со убедливи 7-0.

- Едноставно никој не може да ги замени Робен и Рибери. Ние загубивме квалитет на одредено време во „еден на еден“ ситуациите. Сите играчи заедно со мене на чело ќе пробаме да прикриеме нивното отсуство на дуелите кои ни престојат. - рече Пеп Гвардиола.

Сезонава, холандскиот репрезентативец игра во маестрална форма постигнувајќи 17 погодоци во 21 меч во Бундес лигата додека Рибери има послаба статистика во однос на Робен.

На мечот со Вердер шпанскиот стручњак не може да смета на Чаби Алонсо, кој ќе паузира поради жолти картони.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 91 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833