ОГЛАСИ

Даниел Кајмакоски со разубавена насмевка во Охрид, ќе ја освојува евровизиската сцена

Вести | Охрид | 25.03.2015 20:11Посети : 6958

Македонскиот претставник на „Евросонг“ 2015 Даниел Кајмакоски, ја разубавува својата насмевка во познатиот стоматолошки центар „Д-р Баткоски“ во Охрид. Популарниот Даниел грижата за оралното здравје ја довери на Д-р Небојша Баткоски и лекарскиот тим на здравствениот центар „Св. Ѓорѓија“, во чиј склоп работи ординацијата „Д-р Баткоски“, каде се применуваат најсовремени стоматолошки методи.Најдоброто од Македонија на музички план, заслужува исклучително внимание, велат од стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“.


-Ние ќе се потрудиме Даниел да добие најдобра здравствена нега, а тој со својот уметнички талент, шарм и се разбира убавата насмевка, ќе ја освои публиката на Евросонгот.-изјави Д-р Небојша Баткоски од стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“.Даниел Кајмакоски и Д-р Небојша Баткоски


Нашиот адут на „Евросонг“, победникот на првата сезона на регионалното музичко шоу „X Factor“, Даниел Кајмакоски, вели дека убавата насмевка позитивно влијае на самодовербата.


-Пресреќен сум и благодарен што препуштив „Д-р Баткоски“ да се погрижат за мојата насмевка. Ова ќе ја зголеми мојата самодоверба на евровизиската сцена и претставување пред нова публика.-изјави Кајмакоски.Даниел Кајмакоски на „Евросонг“, кој годинава ќе се одржи во Виена, Австрија, ќе ја изведе песната „Лисја есенски“ („Autmn leaves“), за која неодамна беше снимен видео спот.Даниел ќе настапи на првата полуфинална вечер како 8-ми натпреваруварувач. Во периодот кој претстои, тој и македонскиот евровизиски тим ќе ја промовираат „Лисја есенски“ ширум Европа. Песната која има модерен аранжман, веќе има позитивни критики од меѓународната стручна јавност и публиката и се очекува високо да котира на Евросонгот во Виена каде нашиот Даниел , кој инаку по потекло е од Струшко, ќе се чувствува како дома, бидејќи тој од седумгодишна возраст со своето семејство живее во престолнината на Австрија.


OhridNews
Фото: Стојан Стојаноски
„2S photography“

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 67 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833