ОГЛАСИ

Концерт на КУД „Илинден“ во Струга

Култура | Македонија | 05.06.2015 17:30Посети : 819

Струшките љубители на народните песни и игри утревечер во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга ќе имаат можност да го проследат годишниот концерт на Културно уметничко друштво „Илинден“.


Во рамки на предвидената програма, на концертот ќе настапат и членовите на КУД „Балканџии“ и КУД „Трахија" од Бугарија.

Концертот започнува во 19 часот, а влезниците чинат 100 денари.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833