ОГЛАСИ

Рефлекс и пол: Погледнете што му се случи на Дејвид Бекам

OhridNews TV | Охридски Разговори | 10.07.2015 13:06Посети : 3649

Славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам не ги пропушта мечевите на Вимблдон. Тој во четвртокот го следеше полуфиналниот меч во двојки  Мареј - Пирс (Британија - Австралија) и Ерлих - Пецшнер (Израел - Германија) на кој му се случи нешто необично.


При сервис топчето заврши во гледалиштето, а Бекам со одличен рефлекс го прифати и го врати на теренот што предизвика бура од воодушевување во публиката, но и меѓу тенисерите.OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 404 гласови (40%)

Не - 88 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 529 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833