ОГЛАСИ

Што кажа Иво Погорелиќ за фестивалската публика на Охридско лето

OhridNews TV | OhridNews TV | 27.07.2015 15:47Посети : 1709

Светски познатиот пијанист од Хрватска Иво Погорелиќ, синоќа одржа втор концерт на фестивалот „Охридско лето“ во црквата „ Св. Софија“.


Пред заминување од Охрид, непостредно по концертот, маестро Погорелиќ во изјава за медиумите лусо се осврна на фестивалската публика и Охрид и на идните планови.Иво Погорелиќ за фестивалската публиката на Охридско лето


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1402 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833