ОГЛАСИ

Трејлерот за филмот „Последниот Македонец-патот до истребување“ на Илија Пиперкоски

OhridNews TV | OhridNews TV | 17.09.2015 18:50Посети : 4073

Новиот македонски документарно-игран филм „Последниот Македонец-патот до истребување“ во режија на охриѓанецот Илија Пиперковски ќе биде премиерно прикажан на 36. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“.


Погледнете го официјалниот трејлер за филмот.Сценариото на филмот е на Александар Кукулев, продуцент е Снежана Лупевска Созен, кинематографер е Дејан Димески, а монтажата е на Данчо Стевков.


Во филмот кој е поддржан со средства на Агенцијата за филм на Република Макеоднија,  играат Сашко Коцев, Ненад Нацев, Славиша Кајевски, Зоран Љутков, Рубенс Муратовски, Петар Горко, Валентина Грамосли, Билјана Драгичевиќ Пројковска....


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833